Trendler gelip geçiyor ancak bazı klasik parçalar kendilerine gardrobunuzda zamansızca yer edinip üzerinden yıllar geçse de stilinizin vazgeçilmezi olabiliyor. Bu tarz parçaları edinerek daha az tüketim ve sürdürülebilirlik adına bir adım atabilir, ayrıca elinizin altındaki bu parçaları kendi stilinize göre farklı kombinlerle esnekçe kullanarak yine de sezonun trendlerine ayak uydurabilirsiniz.

İşte sonbahar stilinizin temellerini sağlam atmanızı sağlayacak klasik parçalar.

Trençkot

Sonbahar demek trençkot demek. Stilinize son derece şık ve zarif dokunuşlar katacak trençkotlar klasik kesimde ya da oversize olarak tercih edilebilir. Üstelik gündüzden geceye günün her anında, her duruma uyarak sizi sonbahar serinliğinden koruyacaklar.

Triko Elbise

Elbette havalar serinlediğinde hepimiz trikolara, örgülere yöneliyoruz. Hem sizi sıcak tutacak hem de şıklık seviyenizi artıracak bir klasik arayışında iseniz dolabınızda mutlaka bir triko elbiseye yer verin. Onu uzun çizmelerle tamamlayarak stilinizi daha da çarpıcı bir hale getirebilirsiniz.

Düz Kesim Jean

Evet bu günlerin trendi geniş paçalı ya da bol kesimli jeanler olabilir. Ancak modası asla geçmeyecek bir jean’i gardrobunuza eklemek istiyorsanız tercihiniz kesinlikle düz kesim modeller olmalı. Hatta renk olarak da klasik jean rengini tercih etmenizi öneririz.

Ekose Gömlek

1990’lar ve 2000’lerin popüler parçası ekose gömlekler, dönemin farklı trendleriyle birlikte geri döndü. Ama bu onların geçici bir trend olduğu anlamına gelmiyor, aksine ekose gömlekler ister jean’le ister etekle çok yakışan parçalar. Sıcacık kumaşları ve renkleriyle sonbahar mevsimine de çok yakışıyorlar.

Çizme

Klasik çizmeler sizi hem soğuktan, hem yağmurdan koruyarak sonbaharın vazgeçilmezi olacak. Son dönemlerin trendi ekstra kalın tabanlı çizmeler olsa da biz zamansız bir gardroptan söz ettiğimiz için klasik çizmelerden vazgeçmemenizi öneririz.

V Yaka Hırka

Gündüz ılık, gün battıktan sonra serinleyen sonbahar havaları, daha fazla katman kullanmayı gerektiriyor. Hırkalar, bunun için mükemmel. V yaka hırkaları tercih ederek altındaki şık elbisenizin ya da bluzunuzun da gözlerden uzak kalmamasını sağlayabilirsiniz.

Midi Etek

Sonbahar farklı dokuları kombinlerinize katmanız için ideal, örneğin deri gibi. Yaz mevsiminin uçuşan kumaştan midi eteklerini bir sonraki sezona kadar kaldırabilir, bunun yerine gerçek ya da yapay deriden bir midi eteği kombinlerinize dahil edebilirsiniz.

Yün Blazer

Sonbahar ayları henüz uzun, ağır paltolar giymek için yeterince soğuk olmasa da bizi sıcak tutacak katmanlara ihtiyaç duyuyoruz. Yün blazer ceketler hem sizi serin havaya karşı koruyacak hem de boylarının palto gibi uzun olmaması sayesinde stilinizi kıştan çok sonbahara yakıştıracak.

Loafer Ayakkabı

Loafer ayakkabılar ister daha kalın tabanlı olsun ister daha klasik, sonbahar kombinlerinizin hemen hepsine mükemmel uyum sağlar. Havanın çizme giyecek kadar serin olmadığı zamanlarda bir çift loafer kurtarıcınız olacak.

Kumaş Pantolon

Jean giymek istemediğiniz anlarda tercih edebileceğiniz kumaş pantolonların özellikle de daha geniş paçalı ve özel dikimli modellerine yönelebilirsiniz. Renk seçiminde daha cesur davranarak klasik stilinize biraz canlılık getirmeniz de mümkün.

Balıkçı Yaka Kazak

Balıkçı yaka kazaklar ister tek başına, ister daha düşük sıcaklıklarda ceketinizin, hırkanızın ya da trençkotunuzun içine giyebileceğiniz, her zaman elinizin altında olması gereken parçalar.

Leave a Comment

Your email address will not be published.